O nás

Společnost WOOD CITÉ s.r.o. byla založena v roce 2009 na základě rostoucích požadavků na dodávky a zpracování tropických dřevin pro společností skupiny Cité. Zahájila svou činnost s 10 zaměstnanci a obratem 15 mil. Kč.  Společnost se stala držitelem certifikátu FSC® a svým servisem a dodávkami na klíč silným partnerem obchodních společností Cité i spolehlivým dodavatelem pro soukromou klientelu. Svými technologiemi a zkušenostmi přenáší do praxe duševní práci designérů, vývojových pracovníků a konstruktérů, jejímž  výsledkem je pak kvalitní a precizní realizace zakázek.

V průběhu svého dalšího vývoje investovala do svého technologického parku i lidských zdrojů a je vybavena řadou moderních zařízení umožňující vysoce kvalitní zpracování výrobků ( linka rozmítání a čtyřstranného opracování  WEINIG, brusky SCM a oscilační stříkací automat.- CEFLA Mito) a zároveň kvalitním personálním zázemím včetně managementu.

V roce 2011 se společnost přestěhovala do provozovny v Uherském Brodě, navýšila počet zaměstnanců na 22 a zvýšila obrat na 30 mil. Kč. Hlavním výrobním programem společnosti jsou dodávky profilů z tropického a akátového dřeva pro společnosti Cité a Kompan.

V roce 2012 WOOD CITÉ rozšířilo své aktivity o dovoz, velkoobchodní a maloobchodní prodej dřevařských výrobků (palubky, terasy, plošné materiály, tropické řezivo, nátěrové hmoty, atd.) a navýšila obrat na 40 mil Kč.

V letech 2013 až 2015 společnost stabilizovala obrat na 50. mil Kč/ročně, tým zaměstnanců na 40 lidech a  v zázemí  areálu Horní dvůr Uherský Brod navýšila skladové zásoby především tropických materiálů. Stále patří k výhradním dodavatelům akátových a tropických profilů pro společnosti cité a Kompan.

Zásadní restrukturalizace nastala přelomem roku 2016.  Všechny výrobní a lidské kapacity pro zpracování řeziva byly přesunuty do areálu firmy Kovocité a.s. v Bílovicích u Uherského Hradiště. WOOD CITÉ s.r.o se tímto krokem zcela ubírá především na sezónní sortiment. Vlastním dovozem tropických materiálu se v I. pololetí zaměřuje na realizace teras, fasád, dřevěných plotů, mozaik, akátových záhonů a květináčů a také na prodej, na evropském trhu jedinečných okrasných kmenů Carapanauba a Quari quara. Druhá polovina každého roku pak patří sortimentu palivových materiálů. Široká nabídka suchého štípaného akátové masivu, různorodé portfolio tropických dřevěných briket s vysoko výhřevností, a nejširší sortimente různých palivových odřezků uspokojí každého, i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Rok 2017 je ve znamení především realizací „ velkých zakázek „ molo z tropické dřeviny massaranduba napříč náměstím Míru Veselí nad Moravou a zcela unikátní exteriérovou mozaikou na fasádě prodejny v Pašovicích z akátových profilů. Nezapomínáme ani na investice, a proto na zvýšenou poptávku po palivovém dřevu reagujeme nákupem štípacího automatu SPALTFIX a balícím strojem PACFIX. Snaha společnosti WOOD CITÉ s.r.o. je tedy do budoucna cílena především na soukromou klientelu s cílem maximálního designové, cenového a především kvalitativního uspokojení zákazníka dřevěných exteriérových materiálů.

SPALTFIX-S360

image001

PACKFIX

image002